Vůně cibule

22. května 2007 v 13:19 |  Filmy a seriály
Krátký popis
Westernová dobrodružství mírumilovného pěstitele cibule ve slavné italské komedii. Franco Nero vozí cibuli a taky ji má hrozně rád.
Popis
Život v texaském pohraničním městečku Paradise City vůbec neodpovídá jeho jménu. Spíš připomíná peklo. Na zdejší pozemky má totiž zálusk bohatá naftařská společnost bezohledného pana Lamba a kdo mu svou půdu neprodá hluboko pod cenou, toho čeká politováníhodná "nehoda". Poslední pozemek, který odolává jeho nátlaku, je farma starého Fostera. I on pochopitelně skončí na místním hřbitově. Radost pana Lamba je však předčasná. Těsně před smrtí Foster farmu prodal. A jako by to nestačilo, je její nový majitel hlavním hrdinou příběhu. Mírumilovný farmář bez bázně a hany právě přijíždí. Říká si Cibule, jeho vůz je plný cibule a pěstovat chce na farmě pochopitelně cibuli. A to ještě není všechno. Tenhle chlapík jí cibuli, pije cibuli, smrdí jako cibule a když bojuje, bojuje cibulí. Ač se to zdá k nevíře, dokáže se svou oblíbenou zeleninu víc než mnohý pistolník se svými kolty. A rozhodně se nemíní vzdát vysněné farmy, kde by mohl v klidu pěstovat svou cibuli. Jenže to by si to nejprve musel rozdat s Lambovými pistolníky i Lambem samotným. Což také bez váhání učiní. A když novinář Pulitzer zveřejní ve svých novinách pravdu o Lambových praktikách, obyvatelé městečka se vzbouří a postaví se na Cibulovu stranu. Jenže rozhodující boj musí odvážný pěstitel, jak už to v podobných westernech bývá, vybojovat zcela sám. O filmu
Italsko-německo-španělský film natočil režisér Enzo G.Castellari (Scaramouche, Útěk z Bronxu, Noví barbaři) v roce 1975 a do hlavní role obsadil Franka Nera, herce s pronikavým modrým pohledem, který se coby westernový hrdina proslavil už v šedesátých letech jako pistolník Django (jeden z filmů uvedla i Nova). Mimoto jsme ho mohli vidět ve filmech jako Salamandr, Smrtonosná past 2 či Poslední dny Pompejí.
Vůně cibule (Cipolla Colt)Vůně cibule - plakátVůně cibule
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama