Červen 2007

B.B. King

24. června 2007 v 10:26 Hudba
Slavný americký bluesový kytarista a zpěvák, vl. jm. Riley King (nar. 1925), pocházející se státu Mississippi. Jako kytarista se pohyboval na hranici městského a venkovského blues, přitom vyšel z jazzu i gospelu. Známý svojí dokonalou vibrátovou technikou. Měl velký vliv na rockové muzikanty Eric Clapton, Mike Bloomfield...). Zpívat začínal s gospelovými soubory (Elkhorn Singers, St. John Gospel Singers). Profesionálně hrál od služby v amer. armádě. Od r. 1946 žil v Memphisu, kde o rok později založil první skupinu. V té době vznikl i přídomek "Blues Boy", zkráceně B.B. V r. 1949 debutuje singlem Miss Martha King. O dva roky později se dostává na čelo R&B žebříčku svým 8. singlem Three O´ Clock Blues. Po něm následuje řada dalších R&B hitů. Už v té době velmi často koncertuje a tato aktivita mu vydrží až do konce 70. let. V r. 1957 má 1. singl v pop žebříčku - Be Careful With A Fool a v r. 1964 první větší hit - Rock Me Baby. Na konci 60. let se začíná více orientovat na rockové publikum a z této doby je i 1. album, které se prosadilo v pop žebříčku - Lucille (1968). Následuje největší hitparádový úspěch - singl The Thrill Is Gone (oceněno i Grammy). Album Indianola Mississippi Seeds natočil v roce 1970 ve spolupráci s Carole Kingovou, Leonem Russellem a Joe Walshem. Kingovi se daří i v 70. letech (od r. 1975 žije v Las Vegas). Další Grammy obdrželo album There Must Be A Better World Somewhere (1981) a píseň My Guitar Sing The Blues (1985). Stejného ocenění se Kingovi dostalo za celoživotní dílo (1987). V r. 1989 se objevil ve skl. skupiny U2 - When Love Comes To Town. B.B. King je už v té době živou legendou pop music. Album Live At San Quentin opět dostalo Grammy (1992), stejně tak v r. 1993 deska Singin´ The Blues & The Blues. Výborné je i album Blues Summit (1993), natočené s dalšími bluesovými hvězdami.
Diskografie:
2002Sounds of Memphis ...
2000Very Special Christmas from Washington, D.C., A ...Musical Performance
1999Shake, Rattle and Roll: An American Love Story ...The Bluesman
1998Blues Brothers 2000 ...Malvern Gasperon
1992Saturday Night, Sunday Morning: The Travels of Gatemouth Moore ...
1989U2: LoveTown ...Vocals, Guitar
1985Spies Like Us ...Ace Tomato Agent
1979Crystal Gayle Special, The ...
1973Blues entre les dents, Le ...Bluesman

Roxy aneb ,,něco pro holky"

20. června 2007 v 16:38 Fashion
Oficiální stránka stojí za to:o).... www.roxy.com

Kvaska

15. června 2007 v 21:01 Filmy a seriály
Hlavního hrdinu vězně Mickiho drží při životě jen jeho velká láska k muzikálové hvězdě Karin, kterou ale zná jen z časopisů. Aby se s ní mohl seznámit, rozhodne se zúčastnit vypsaného konkurzu na nový muzikál a uteče z věznice. Micki se komplikovaně stane členem souboru a začíná se sbližovat s Karin. Ta ale chodí s hlavním sponzorem projektu Oskarem. Před premiérou se policie dozví o jeho pobytu a chce ho zatknout. Jak vše dopadne, se dozvíte v novém českém hudebním filmu Kvaska.
Oficiální stránka................ http://www.kvaska.cz

Pietro Filipi

10. června 2007 v 14:33 Fashion
Značku Pietro Filipi vnímají její zákazníci jako synonymum kvality, elegance a originálního designu. Již dvanáct let přináší na trh pánské i dámské modely inspirované aktuálními trendy, avšak v nadčasovém pojetí, vždy s precizně vypracovanými detaily a perfektními střihy. V prodejně pietro filipi najdete širokou nabídku dámských a pánských oděvů, jejichž společným jmenovatelem je již tradičně kvalitní zpracování a osobitý styl. Vybrat si zde můžete oblečení pro každou příležitost - od luxusních společenských šatů až po casual oblečení do zaměstnání či pro volný čas. Kolekce pietro filipi vytváří vlastní tým mladých designérů vždy dvakrát do roka na sezónu jaro/léto a podzim/zima. Důraz je kladen především na kvalitu střihu, design a příjemnou nositelnost každého z modelů. Materiál je pečlivě vybírán, nejen s ohledem na současný trend, ale také na originalitu a unikátnost látky. Značka pietro filipi rovněž nabízí řadu doplňků. Ženám je určena kvalitní kožená obuv a kabelky v aktuálních barvách sezóny, doplněné o řadu šál a šátků. Muži mohou vybírat ze široké nabídky kravat či kožených opasků s různým typem spon. Volnočasovým aktivitám je určena řada cestovních "small travelling" tašek pro muže i ženy.

Reserved

10. června 2007 v 14:26 Fashion
RESERVED je módní značka pocházející z Polska rozšířená po celé Evropě. V současné době se nabídka zaměřuje na nového zákazníka očekávajícího nabídku zboží inspirovanou světovými trendy. Na módní zákaznice čekají večerní kreace, kabátky, skvěle střižené kalhoty a módní halenky. Najdou také spoustu vkusných doplňků, pokrývek hlavy, elegantních pásků, efektních rukaviček a překrásných kabelek. Pro pány je připraveno vysoce kvalitní oblečení: kabáty, košile, mikiny, trika, kalhoty, svetry a doplňky. Kolekce RESERVED jistě uspokojí i ty nejnáročnější klienty. Pokud máte zájem navštívit příjemné prostředí, nechat se obsloužit trpělivým a usměvavým personálem, obléci se podle posledních trendů do kvalitního a pohodlného oblečení za přijatelnou cenu a získat výhody věrnostního programu, navštivte prodejnu RESERVED.http://www.ostrava-jih.info/shops/218.jpg
Oficiální stránka: www.re-recerved.cz

Rihanna

9. června 2007 v 15:51 Hudba
ŽIVOTOPIS...
Rihanna, celým jménem Rihanna Robyn Fenty -hvězda R´n´B a soulové scény, se narodila na Barbadosu v roce 1987. Nejdříve pracovala jako modelka vyhrávala různé soutěže krásy, ale chtěla taky dokázat že umí i něco jiného než se předvádět na molu a tak zkusila hudební scénu.
Jako teenager zpívala svým kamarádům a rodině jen pro zábavu.
Jednoho dne ji její kamarád představil hudebnímu producentovi Evanu Rogersovi, v New Yorku.
Rogers byl velmi překvapen jaký velký talent se v Rihanně ukrývá.
Nahrál s Rihannou demo s 20 songy, hitem Pon de replay,které pak všechny poslal
do vydavatelství Def Jam Records. A vyšlo to. Její singl Pon de replay obletěl rádia
celých Spojených států. Stejné úspěchy slavilo i její album Music of the sun,které bylo vydáno 30.srpna 2005.
Rihanna prohlásila,že se nechala inspirovat interprety jako například: Alicia Keys,Beyoncé
a Mariah Carey. Její album zní především ve stylu R´n´B, hip hopu a soulu.
Její první velký hit Pon de Replay se rychle vyskákal na druhé místo v amerických hitparádách a na #15 v Kanadě. Zrodila se nová R´n´B Star. Nyní je na predjních pultech její třetí album Good GirlGone Bad, které obsahuje hit Umbrella, který Rihanna nazpívala s rapperem Jay- Zem.
Pink -God is a Dj

2. června 2007 v 9:33

Moby - Slipping Away

2. června 2007 v 9:32

Moby- Lift me up

2. června 2007 v 9:31

Moby - Porcelain

2. června 2007 v 9:30

Moby- Natural Blues

2. června 2007 v 9:29

Moby- Beautiful

2. června 2007 v 9:28Norah Jones - Sunrise

2. června 2007 v 9:12

Dr. House

1. června 2007 v 20:24 Filmy a seriály
 • O seriálu...
Doktor Gregory House (Hugh Laurie) není zrovna typický lékař. Je neupravený, neoholený, rozcuchaný a nikdy by to nenapadlo vzít si na sebe lékařský plášť. Prý proto, aby ho pacienti neviděli jako nemocného doktora. House má totiž nemocnou pravou nohu, na kterou kulhá, musí kvůli tomu chodit o holi a neustále do sebe sype prášky proti bolestem jako by to byly Tic Tacy. Léčení v civilním oblečení ale není jeho jediná zvláštnost. Také nerad komunikuje s pacienty, protože uznává filozofii: "Všichni lžou, tak proč se obtěžovat?". Navíc když se s nimi nebavíte, nemusíte lhát ani vy jim. Doktor House je prostě jiný druh doktora, ale v tom, co dělá, je naprosto nepřekonatelný.
Vede tým dalších tří mladých a nadějných doktorů, kteří mají za úkol zjistit diagnózy u nemocí, u kterých to není zrovna snadné. Obyčejná teplota, kašel a bolení v krku se pod jejich dohledem může překlenou ve smrtelnou nemoc a v nějaký druh nákazy, která se u lidí vyskytuje se šancí jedna ku deseti milionům. Přesně to jsou případy pro Gregoryho House a on si s nimi vždy dokáže poradit. Do svého týmu si House vybral neurologického specialistu Erica Foremana (Omar Epps), protože je to černoch a má záznam v trestním rejstříku. V týmu má také specialistku na imunologii Allison Cameron (Jennifer Morrison), která sice nebyla nejlepší na škole, ale je nehorázně sexy a do týmu se mu taková osoba také hodila. A nakonec tu je Robert Chase (Jesse Spencer), který má jistě také nějakou odbornost a do týmu se dostal, protože ho tam protlačil jeho vlivný otec.
 • Hlavní postavy :o)
Hugh Laurie

Koho hraje: Dr. Grega House, specialistu na infekční choroby a nefrologa
O postavě: House je extrémně arogantní odborník, který už při pohledu na pacienta dokáže odhadnout diagnózu. Avšak když není zrovna zaujat prací, nedokáže se přinutit k nějaké činnosti a je velmi líný. Hraje na klavír, je fanouškem baseballu a lakrosu.
Robert Sean Leonard
Koho hraje: Dr. Jamese Wilsona, onkologa
O postavě: Wilson je židovského původu, je již potřetí ženatý a u žen má obecně velký úspěch. Nemá rád statistiku a čísla a má tendenci dělat si starosti o pacienty, i když se to snaží před kolegou Housem utajovat…
Lisa Edelstein
Koho hraje: Dr. Lisu Cuddy, správkyni nemocnice
O postavě: O Lisině ambicióznosti svědčí i to, že studia medicíny dokončila v pětadvaceti letech naštvaná, že výsledkově byla až druhá ze třídy. O svém postavení v nemocnici má jasno. Říká o sobě: "Nechráním lidi, které mám ráda, ale kteří jsou prospěšní této nemocnici."
Omar Epps
Koho hraje: Dr. Erica Foremana, neurologa
O postavě: Foreman byl v šestnácti letech odsouzen za výtržnictví, ale nikdy nebral drogy. Jeho otec je farář a Eric o něm říká: "Není hrdý na mě, ale na Ježíše. Všechno, co udělám správně, je boží dílo. Všechno, co udělám špatně, je moje osobní selhání."
Jennifer Morrison
Koho hraje: Dr. Allison Cameron, imunoložku
O postavě: Allison si myslí, že je zamilovaná do kolegy House. Její osobní život byl hodně těžký. Na fakultě se vdala, ale její manželství nemělo dlouhého trvání. "Naše soužití trvalo šest měsíců. Měl rakovinu mozku, už se nedalo nic dělat." Jak sama říká, je mnohem snazší zemřít, než se dívat, jak někdo umírá. Svého manžela viděla umírat v jednadvaceti letech.
Jesse Spencer
Koho hraje: Dr. Roberta Chase, lékaře na jednotce intenzivní péče
O postavě: Robert pochází z bohaté rodiny. Jeho matka zemřela před deseti lety následkem alkoholismu, v němž ji její manžel nechal napospas.
 • Hlášky Dr. House a spol. :)
 • "Hippokratova přísaha? Znám, ale nějak mě nezaujala."
 • K pacientce: House: "Máte v sobě parazita." Pacientka: "Něco jako tasemnici?" House: "Podívejte, má vaše oči. Máte na odstranění toho parazita zhruba měsíc, pak to bude nezákonné, až na několik států. Ale nebojte se, není to tak hrozné, někteří lidé tomu dávají jména, oblékají do šatiček a vozí v kočárku."
 • "Není to tak zlé, ale pokud to nezačneme léčit, budete o víkendu mrtvá."
 • Ředitelka nemocnice: "Pacientům nedáváme léky podle odhadů od dob Mengeleho."
  Doktor House: "Přirovnáváte mě k Nacistům? Senza!"
 • "Jdete pozdě!" - "Mám toho moc." - "Jeden případ není moc."
 • "Kdo jste?" - "Doktor, který chce zachránit vašeho syna. Vy jste máma, která ho zabije. Vyjasnění. Skvělá věc"
 • Každej rok zemře 7000 lidí, díky tomu, že v lékarnách něco podělaj.
 • Žádná žena nás neuvítá doma s večeří a polibkem. - Proto Bůh stvořil mikrovlnky.
 • House: "viděl jsem světlo" - ona: "vždyt je den"
 • 10 věcí ze soukromí dr.House..
- Má potkana Steve McQueena, kterého našel u své ex-manželky
- S velkou oblibou hraje ve službe počítačové hry, aby se vyvlékl z příjmu pacientů na pohotovosti
- Většina pacientů jsou pro něj simulanti
- Díky nekróze svalové tkáně trpí stálými bolestmi, díky tomu se stal závislým na léku proti bolesti
- Největší úspěch v kariéře pro něj je, že vydržel třikrát změnu vedení
- Je závislý na sledování seriálu General hospital
- Ovládá základy mandarinčtiny
- Přes svou aroganci a urážlivé řeči je to velmi citlivý člověk
- Pro záchranu pacienta je schopen udělat cokoli, i když se podle chování zdá opak
- V dětství chtěl být sportovcem, nyní sport jen sleduje a používá sportovní výrazy
 • !!! Titulní song stahujte zde....
 • Co takhle video?:)
 • !!!FOTEČKY!!!
http://www.osobnosti.cz/img/userpics_big/9/93466.jpg
http://www.osobnosti.cz/img/userpics_big/9/93664.jpg
shoots-emmyouttake_002.jpg
Omar Epps
Ethan Hawke and Robert Sean Leonard in Lions Gate's Tape
http://www.socal.com/absolutenm/articlefiles/1301-lisa1458ret_600.jpg
Lisa Edelstein hairstyle no. 1
http://www.houseisright.com/wp-content/uploads/2006/07/71354454.jpg
mags-TVGuide-Oct30_003.jpg
tvguide2tagged.JPG
klikněte pro zobrazení původního obrázku
klikněte pro zobrazení původního obrázku
Obrázek “http://mediablvd.com/magazine/gallery2/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=1634&g2_serialNumber=1” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
klikněte pro zobrazení původního obrázku