Leden 2008


Britney Spears -Piece of Me

29. ledna 2008 v 17:06 Hudba
Ooooops...

Eurosong 2008

29. ledna 2008 v 15:51 Hudba
Tak už máme vybráno, kdo nás bude ,,reprezentovat´´ v mezinárodní pěvecké soutěži Eurosong 2008. Kabáti loni nebyli moc úspěšní, tak můžeme jen doufat, že Tereza Kerndlová dopadne líp :o) Já osobně bych ale dala hlas Toxique!!
Pro všechny finalisty ČR koukněte na celý článek ;o)

Lovci pokladů 2

28. ledna 2008 v 17:11 Filmy a seriály
Něco pro ty z nás, co mají rádi dějěpis :o) I když..nejen pro ty ;o)
Druhý díl celosvětově úspěšného filmu Lovci pokladů vypráví o Benjaminu Franklinu Gatesovi (Nicolas Cage), jenž se snaží odhalit pravdu o smrti Abrahama Lincolna. Lincolnův vrah John Wilkes Booth si psal deník a z něj se během doby podezřele ztratilo osmnáct stránek, které by mohly událost osvětlit. Gatesovi pomáhá v pátrání jeho půvabná přítelkyně Abigail (Diane Kruger) a otec Patrick (Jon Voight).Nalezení bájného města ze zlata je příjemnou třešinkou...

Úúúúplně božííííí ovce !

27. ledna 2008 v 12:29 Ovečky
Tak tohle jsou snad nejpěknější obrázky oveček, co jsem kdy viděla :D O:)

Bryan Adams...

26. ledna 2008 v 12:46 Hudba
Mmmm.......♥

Hmm...:D

25. ledna 2008 v 18:45 Zajímavosti
Zajímavá úvaha, máte snad někdo jiný názor? :D

Moderní popelka ( A Cinderella Story)

24. ledna 2008 v 18:53 Filmy a seriály
Takový milý filmík pro mladší ročníky :o) Doporučuju, pokud máte chuť na něco lehčího a romantického ;o)

Olga Kuryleko - nová BondGirl z Ukrajiny:o)

24. ledna 2008 v 17:40
A jo, je taková....zajímavá :o) :D

Juch juch

23. ledna 2008 v 12:27 Zajímavosti

Tak mam dvojku z matiky na vysvedceni :D...nechapu, ale jsem happy :D

Heh...

21. ledna 2008 v 22:19 Zajímavosti
..zítra čtvrtletka z matiky, ale je mi to nějak fuck :D


Víte, že ....

19. ledna 2008 v 12:40 Ovečky
.........ovečky jsou jen převlečené kuny? :D :D :D :D :D :D :D :D

Will Smith

19. ledna 2008 v 12:38
Poté, co jsme s kamarádkou zhlédly za jedno dopoledne dva filmy s Willem Smithem, jsem si ho nějak oblíbila :D
BTW: Byl to Hitch a Já,legenda :o)


Já, legenda (2007)

18. ledna 2008 v 18:29 Filmy a seriály
Robert Neville je sice špičkový vědec, ale ani on nedokázal zabránit šíření nebezpečného viru, který byl vyvinut lidmi a nedá se léčit. Neville je z neznámého důvodu vůči viru imunní a jako jediný příslušník lidského rodu žije v troskách New York City. Možná je dokonce posledním žijícím člověkem na planetě. Už tři roky, den co den, vysílá do éteru svou zprávu a hledá další přeživší. Neville však není úplně sám. Ze stínů jej pozorují zmutované oběti celosvětové pandemie...
Ano, chápu...zní to jako jeden z těch nudných a ohraných katastrofických filmů...ale takový vážně neníííííííííííííí !!!!!!!!!!!! A Will Smith je opravdu..... báječný :D

Mayové a Aztékové

15. ledna 2008 v 17:42 Trocha historie...
MAYOVÉ ( 300 - 900 n.l.)
- dá se považovat za jedinou vzdělanou civilizaci v jihoamerické oblasti.Její historie je vyryta do kamenných reliéfů, popisovali svoji historii ( hlavně svrchních vrstev obyvatelstva ).
- poloostrov Yucatán
- hieroglyfické písmo, velmi složitý kalendář, skvělí astronomové, rozvoj matematiky
- stavby pyramid, dlážděné cesty mezi městy, zděné míčovny, události vytesané do kamene, hieroglyfy pokrytá schodiště, terasovitá pole
- mnoho nezávislých, malých státních útvarů ( podobné Řekům ) .Nejvlivnější město : Tikal

PÍSMO: - jediný ucelený systém na území předkolumbovského Nového světa.Písmo bylo podobné summerským nebo egyptským textům.
Měli i fonetické písmo, ale více používali hieroglyfy, které byly považovány za vznešenější.Často oba druhy písma kombinovali.Používali také skládané knihy z kůrového papíru.
KALENDÁŘ: - - velmi složitý ( kombinace několika cyklů )Nejstarší zaznamenanný nalezený datový údaj je : 8.14.3.1.12 = někdy v roce 320 n.l.
Byli to skvělí astronomové - vypočítali sluneční zatmění, přesnou dobu trvání 1 měsíce ( odchylka pouze 7 minut), znali již dráhy Venuše, Merkuru, Jupiteru a Marsu.

Do roku 900 se skončilo s používáním kalendáře, propukly vlny násilí, konec říše, města pohlcena tropickou džunglí.
AZTÉKOVÉ ( 13.stol. - 1521 n.l. ) :
- mnoho historických pramenů ( sepsáno po dobytí říše Španěly ).
Podle legend Aztékové nejsou původními obyvateli Mexického údolí.
Metropolí říše bylo město Tenochtitlan.V říši bylo cca 5 milionů obyvatel. Získali nadvládu nad oblastí ( výboje ),
Květinová válka: Tenochtitlan vs. Thalxallan - uzavřena smlouva o trvalém nepřátelství - trvalý přísun válečných zajatců - zdroj lidských obětí. ( květy = symbolika - oběť). Thalxallan byl dlouhými boji oslaben a později se bez váhání připojil na stranu Cortéze.
- měli velmi početné, dobře organizované vojsko, dobře vyzbrojené.
- diferenciovaná společnost na vrstvy, dobré zacházení s otroky.
- skvělé zemědělství, terasovitá pole, pěstovali rýži.
- říše krvavých lidských obětí
Tenochtitlan: - Americké benátky, dvouměstí, město s kanály, postaveno na vodě.Po dobytí Cortézem byly všechny chrámy, pyramidy srovnány se zemí.

Náboženství Aztéků : část převzatá od Olméků, Toltéků a Mayů a část vystavěna na mýtu Slunce a matky Země.Velké lidské oběti , aby se bůh slunce ráno opět probudil
Duchovní měli celibát. Předpovídali zánik své říše a proto ty ohromné lidské oběti. Podle proroctví se měl na zemi vrátit velký toltécký král Quetzalcoatl na opeřeném koni. Poté toho Cortéz využíval ( sám Montetuma z toho byl zmatený).
Dobytí Aztécké říše Hernandem Cortézem:

Hernando Cortéz : - narodil se ve vznešené španělské rodině, vystudoval práva.Stal se panovníkovým tajemníkem a v roce 1519 byl pověřen vedením expedice do Mexika. Během dvou let dobyl Španělsku Mexiko, v boji mu pomáhali i některé kmeny ( otroci Aztéků, obíraní daněmi )
Aztékové nejdříve Cortézovi věřili ( považovali ho za boha Kvésala).
Cortéz v r. 1519 opouští Kubu ( 11 lodí , 500 mužů), plení vesnice a shromažďuje spojence ( až 100000 mužů) a táhne na Tenochtitlan.Montezuma ( Motecuhzoma Xocoyotzin ) se s Cortézem před městem setkal a nakonec se v dubnu roku 1521 Aztékové, kteří strádají a trpí epidemiemi vzdávají, jsou pobiti.Z ostatních se stanou plantážníci a horníci v dolech.Město je zničeno a je zde vybudováno Mexico City.Hernando Cortéz se stává Mexickým lordem.

Pohodovky :o)

15. ledna 2008 v 17:19 Hudba


Vášeň a cit (Becoming Jane)

15. ledna 2008 v 17:06 Filmy a seriály
Obávám se, že pouze pro holky....:D...ale KRÁÁÁÁÁSNÝÝÝÝÝÝÝ !!!
Vášnivý milostný příběh o skutečném setkání mladé Jane Austenové a Toma Lefroye, který pravděpodobně inspiroval její největší romány. Roku 1795 byl pro mladou anglickou dámu hlavním životním cílem sňatek s bohatým mužem. Jane Austen (Anne Hathaway) však věří na lásku. Ve svých 20-ti letech se konečně setkává s temperamentním mladým Irem Tomem Lefroyem (James McAvoy). Jeho intelekt a opovážlivost ji naprosto uchvátí a Jane brzy nemyslí na nic jiného, než na Toma. Může si ale dovolit odmítnout nabídku k sňatku s vnukem Lady Gresham (Maggie Smith), vzepřít se autoritě svých rodičů a uprchnout před sociálními konvencemi?

Mmm...

12. ledna 2008 v 15:58 Zajímavosti
Máte rádi arašídové máslo?
JO!