Říjen 2008

Písemka O.K., oveczka K.O. :D

31. října 2008 v 8:29 | oveczka |  Moments of life
Tak nějak bych to popsala:D Písemka snad dopadla dobře, zato já jsem po tomhle týdnu nějaká vyflusnutá:D Teď jsem dopsala esej na jednu básničku (no to byste se po...naschvál ji sem pak dám) a čekám,až přijede mamka a půjdem vybírat kuchyňskou desku (lepší zábavu snad neznám:/:D)..

Ale jinak mě čekají samé příjemné věci, hlavně v sobotu- odpoledne jdu na gympl, koná se tam nějaká akademie na oslavu výročí školy, tak se strašně těším na spolužáky a učitele, fakt hrozně moc :) No a večer asi s Petrem oslavíme naše výročí - kolik byste tipli?:) Ti, kdo to ví, mlčte:D

A ještě jedna novinka- možná budu bydlet s Petrem u mě na pokoji O:) Na kolejích se uvolnily pokoje, moje spolubydla se stěhuje s přítelem do jiného a já mám free bed, uvidíme :)

Co vy a víkend?:)Tu je ta básnička, já ani nevěděla, že Windhover je poštolka:D

Gerard Manley Hopkins (1844-89)
The Windhover

To Christ our Lord

I CAUGHT this morning morning's minion, king-
dom of daylight's dauphin, dapple-dawn-drawn Falcon, in his riding
Of the rolling level underneath him steady air, and striding
High there, how he rung upon the rein of a wimpling wing
In his ecstasy! then off, off forth on swing,
As a skate's heel sweeps smooth on a bow-bend: the hurl and gliding
Rebuffed the big wind. My heart in hiding
Stirred for a bird, - the achieve of; the mastery of the thing!

Brute beauty and valour and act, oh, air, pride, plume, here
Buckle! AND the fire that breaks from thee then, a billion
Times told lovelier, more dangerous, O my chevalier!

No wonder of it: shéer plód makes plough down sillion
Shine, and blue-bleak embers, ah my dear,
Fall, gall themselves, and gash gold-vermillion.

B*A*C*K*

28. října 2008 v 23:41 | oveczka |  Moments of life
Oujéé, tak jsem zpět na mé koleji:/:D Petrův spolubydlící se rozhodnul, že přijede už dnes večer, a tak jsem byla donucena se odstěhovat, hrůza :D Jinak to byly supr dva dny, dnešek jsme proflákali, byli jsme i nakupovat (no já si samozřejmě koupila jen anglický slovník,ale neva :D), koukali jsme na seriály a podobně :) Vůbec se mi sem nechtělo:D Ale už mám před sebou jen dva dny, jednu písemku (brrr) a domů :) Tak mi zítra držte palce, jsem na to zvědavá:D

Foťák nakonec u sebe nemám, zapomněla jsem, ale budu se snažit příští týden O:)

Tak se mějte fajn a pak dejte vědět, jak jste strávili volno :)Naoko

26. října 2008 v 16:57 | oveczka |  Zajímavosti
Jen tak přemýšlím, co komu koupím na Vánoce a našla jsem úžasnou stránku, z které teda určitě něco objednám :) Naoko
Pár ´sunny autumn day´ fotek ;)

26. října 2008 v 15:02 | oveczka |  Photo section

výhled z našeho balkonu :)
bessynka

kačenky

moje nová čepička..
..a sako :)

I feeeel goood

26. října 2008 v 12:38 | oveczka |  Moments of life
Dnes je úplně fajn den;) Poslouchám hudbu, co mi dodal Šmiťák včera (Beck, Jimi Hendrix, Foo Fighters, Pink Floyd, RedHoti, John Frusciante, Khoiba a moooc dalších:D), za což ještě jednou děkuji :) Byli jsme včera sednout v sousední vsi (Džablůnka:D), právě s ním, Petrem a dvěma kámoškama...a bylo to faaajn :)

Ráno jsem strávila u Petra, jen tak jsme polehávali (vstanuli jsme v deset a zjistili, že je terve devět, jaká radost:D), teď jsem poobědvala, posléze pojedem k babičce, tak si aspoň zařídím a pak hurá do Brna:D

Ve středu mám písemku z mluvnice, takže žádná flákárna, ale což..budu do úterý u Petra, to mi zvedá náladu :) A ještě uvažuju, že si s sebou vezmu foťák a nafotím vám to moje přechodné bydliště, chcete? ;)

A jak se máte vy? Jaké jsou vaše plány na prázdniny (středoškoláci), popřípadě úterý ( vysokoškoláci) ? :)

The sun is shining.....hoooray :)


Mamma mia

25. října 2008 v 13:01 | oveczka |  Filmy a seriály
Tahle oddychovka mi strašně zvedla náladu:) Byli jsme na to v kině, tím lepší hudba byla...nesmrtelná Abba, film plný sluníčka, moře...krása :DOkouzlující filmová adaptace slavného muzikálu, který vidělo více než třicet milionů lidí ve sto šedesáti městech světa, je nesporně nejočekávanějším snímkem letošního léta. Vypráví o svobodné matce, která vlastní hotýlek na idylickém řeckém ostrůvku. Chystá se provdat svou dceru Sophii, ta však ještě před svatbou hodlá zjistit, kdo je její otec. K matčinu velkému překvapení se na prahu malebného domu najednou objeví tři muži, se kterými ji před dvaceti lety pojilo více než přátelství. Který z nich je však Sophiiným otcem? Vynikající Meryl Streepové v roli matky sekundují coby její dávní nápadníci Pierce Brosnan, Colin Firth a Stellan Skarsgård. Prosluněná komediální romance, na jejímž výsledném tvaru se vedle scenáristky a zároveň autorky divadelní předlohy Catherine Johnsonové podíleli bývalí členové skupiny ABBA Björn Ulvaeus a Benny Andersson, čerpá svou strhující energii mimo jiné právě z proslulých písní legendárního švédského popového uskupení.

koukněte na trailer;)

To si děláte srandu..

23. října 2008 v 6:52 | oveczka |  Moments of life
..že vstávám tak brzo kvůli té hnusné jazykovědě, venku je ještě tma a navíc tam prší!!!://///////

Mometky z Brna :D

21. října 2008 v 17:44 | oveczka |  Photo section

Poslušně (se) hlásím

21. října 2008 v 12:59 | oveczka |  Moments of life
Texas- Inner Smile

Uff, jsem docela mrtvá:/ Písemka dopadla nic moc- chtělo by to aspoň 75 % (protože průměr z celého roku- tzn. 6 písemek) musí být 75%, ale mně se to ´podařilo´jen na 68 :( A to jsem z toho měla dobrý pocit, drtila jsem se až do dvou do rána...no, každopádně z naší skupiny to dali 2 a co se dívám na spolužáky, nejsem na tom ani zdaleka nejhůř:D Učitelé to ještě budou ručně opravovat ( psali jsme to na Pc), takže se možná nějaký bod navíc objeví, ale příště nejspíš budu muset víc zamakat:/ Jsou to ale pěkní hajzlíci, některá slovíčka v papírech rozhodně nebyla...no, kašlu na to, nebudu si tím kazit náladu, bude stačit víkend, protože příští středu píšeme z dalšího předmětu:D

Jinak na víkend jedou Petrovi spolubydlící na Slovensko a vrátí se asi až v úterý večer (nebo možná vůbec), takže máme volný jeho pokoj, juchůůů:D Mám to od něj blíž do školy a nebudem muset za sebou v té kose chodit :)

Jak to jde vám ve škole, už něco píšete? :) Já jdu číst Hamleta (ne, v originále bych se na to mohla víte co..., mám to česky:D).....papaaa:)


Nemyslíš? Zaplatíš!

19. října 2008 v 11:04 | oveczka |  Zajímavosti
Pro všechny řidiče...při výpověďích obětí mě mrazilo... klik

CZENGLISH

18. října 2008 v 11:45 | oveczka |  Zajímavosti
Klárka se ptala, co je to Czenglish :) Je to taková ta počeštěná angličtina aneb co Češi používají špatně ;) Napsal to jeden Amík, co učil u nás na škole a myslím, že to hodně lidem pomůže se zlepšit, ale já si to musím všechno zapamatovat, uaaa :D Těch výrazů je asi 150 (teď teda máme jen půlku), takže sranda :D Ukázka (to za hvězdičkama je špatně):

According to

* According to me, he should leave.

* According to me, he's crazy.

* According to his opinion, it was John's fault.

Angličtina používá according to, když jde o informaci získanou z cizího zdroje. Taková informace není ověřená a nemusí být tedy správná. Proto angličtina tuto vazbu nespojuje s první osobou jednotného ani množného čísla a nepoužívá ji ani s výrazy view a opinion.

In my opinion, he should leave.

In my view, they're crazy.

According to him, it was John's fault.

Chce-li mluvčí vyjádřit svůj názor nebo mínění někoho jiného, může také použít slovesa believe, think, say, claim ap.

I think he should leave.

He thinks/says/believes/claims it was John's fault.


Action

* The school organizes many interesting actions every year.

* At the camp there were a lot of actions such as canoe trips and hiking expeditions.

Počitatelné podstatné jméno action znamená především "čin", "skutek": Actions speak louder than words. Chceme-li vyjádřit české slovo "akce", tj. činnost zaměřenou k nějakému cíli, použijeme výrazy event nebo activity.

The school organizes many interesting events every year.

At the camp there were a lot of activities such as canoe trips and hiking expeditions.Sobota dopoledne a já se učím :/

18. října 2008 v 11:03 | oveczka |  Moments of life
V pondělí píšu první písemku na VŠ :( Angličtina- slovíčka, gramatika, fráze, Czenglish, časy....ble:/ Potřebuju dostat minimálně 75 %, tak mi držte od deseti palce, je toho strašně moc, netuším, jak to zvládnu časově:( Dnes má ještě přijet návštěva, doučuju anglinu, no...bude to sranda :D Zítra mám svátek ,všimli jste si?:D Od babičky jsem dostala Lotusky, mňam! A mamka mě zatáhla do prvního obchodu, na který jsme narazily ve městě a koupila mi čepici, je úžasná, pak vám ji vyfotím :D

Tak se mějte fajn a poslechněte si Safer, je nádherná :-*


Jdete volit?

17. října 2008 v 15:07 | oveczka |  Moments of life
Já teda jo.

Garfield

17. října 2008 v 15:06 | oveczka |  Zajímavosti
Spolužačka mě přivedla na skvělou stránku s Garfieldem- spořiče, každodenní komiksy, hry apod. :)Men in trees

14. října 2008 v 17:40 | oveczka |  Filmy a seriály
Skvělý seriál, přišla jsem na něj až teď :) Asi spíš pro holky, taková klasika o chlapech, lásce a podobně, ale přijde mi to hodně dobře podané, vtipné a zároveň poučné ;)

Seriál vypráví o populární a půvabné poradkyni přes milostné vztahy (Anne Heche). Právě dopsala svou další knihu a chystá svatbu se svým přítelem. Ale ještě před tím musí odjet na Aljašku na jednu ze svých přednášek. V letadle ale zjistí, že si omylem vzala notebook svého přítele a v něm najde fotky s jinou dívkou. V tu chvíli se jí vše rozpadá před očima. Dorazí na zmíněnou Aljašku do jednoho zapadlého městečka. Plánovala, že tu bude jen pár dní, ale nakonec tu zůstává, chce si tu odpočinout. Nemá tu sice manikůru ani spinnig, ale za to je tu krásná příroda a spousta jiné zábavy.

No až teď jsem přišla na to, že to dávají na Primě, tak to pro vás asi nená žádná novinka:D Nevadí...

Můj rozvrh

13. října 2008 v 22:03 | oveczka |  Zajímavosti
Fialovou je ruština a zelenou anglina :) Není to tak hrozné, jak na začátku, pátek jsem si přehodila :)


Sexy muži v hudebních klipech :D

12. října 2008 v 14:46 | oveczka |  Hudba
Girls only! :D

Mně se teda líbí jen Lenny O:)

Velmi nebezpečné známosti

12. října 2008 v 12:28 | oveczka |  Filmy a seriály
Nějak jsem si vzpomněla na tenhle film.... podle toho videa se může zdát trochu omezený, ale neodsuzujte ho hned :)


Kathryn (Sarah Michelle Gellar) a Sebastian (Ryan Phillippe) jsou dva bohatí zhýčkaní teenageři z té nejluxusnější části Manhattanu. A také papíroví sourozenci, protože jejich nechutně bohatí rodiče spolu uzavřeli manželství. Výraz zlatá mládež se ani zdaleka nepřibližuje jejich dekadentnímu životnímu stylu. Sebastian poznal všechny krásné dívky z Manhattanu a také Kathryn je na svůj věk neskutečně zhýralá. O to víc ji rozzuří, když dostane kopačky od svého přítele, který vyměnil její rafinovaný půvab za panenskou nevinnost naivní Cecile (Selma Blair). Kathryn proto s bratříčkem uzavře ďábelskou a náležitě pomstychtivou sázku. Pokud playboy Sebastian, kterému ještě nedokázala odolat žádná dívka, připraví Cecile o panenství a navíc dokáže svést další květ andělské nevinnosti Annette (Reese Witherspoon), připraví mu nevlastní sestřička noc plnou nadpozemské rozkoše. Pokud Sebastian prohraje, přijde o svého milovaného Jaguara, ročník 56...

Nejlepší a zároveň nejsmutnější je úplný konec filmu, kde hraje právě Bittersweet Symphony.


Ou maj gááád :D

10. října 2008 v 15:11 | oveczka |  Zajímavosti
To už fakt není normální :D Sedmnáctiletá sestra Britney Spears je tři měsíce po porodu opět těhotná :D


To mě fakt pobavilo:D

Hooray

9. října 2008 v 15:08 | oveczka |  Moments of life
Tak za chvíli konečně vyrážím domů :)Tento týden byl docela fajn, až na ty historie a literaturu no:/ Jinak vám musím sdělit, že s rodilými mluvčími na naší škole je něco zajímavého...dva z třech, kteří mě učí jsou homosexuálové normálně :) Asi je naše škola přitahuje :D a navíc!! Zrovna tihle dva jsou nejlepší, ten ´normální´je právě že nenormální:D

Jinak se potvrdila má domněnka, že učení bude víc než na gymplu..bohužel, nestíhám :/ Hlavně teda angličtina, to je mazec..

Na kolejích jsem si už docela zvykla, vůbec na nic si nemůžu stěžovat, možná jen na ten hluk, to mi docela vadí...naproti navíc máme dětské hřiště, kam školáci ráno chodí sportovat a strašně při tom řvou :D

Spolužáci jsou fajn, víc znám teda ruštináře, tam je nás míň..dnes jsme byli se dvěma na obědě, kluk a holka a prý abychom byli jak praví Rusáci, že si dáme vodku:D Oni tam totiž měli docela levný chlast (můj oblíbený fernet stojí v naší menze 20 kč!!)..naštěstí jsem se nějak vylhala, vodku fakt nemusím :D Ale oni si dali, i přesto že pak měli ještě hodinu:D No, takoví jsou mí spolužáci...pak mám ještě jednu skvělou optimistku v angličtině, s tou se vždycky v tm nejhorším předmětě jen smějem (historie) :D A víte, co je nejlepší? Ona se jmenuje stejně jak ségra. Nejenom křestním jménem :D

Brno není tak velké, jak jsem si myslela, ale je pořád stejně hlučné a uspěchané, ale to jsou asi všechna veká města, zvykám si :) Dnes jsem si udělala radost drobnostma z papírnictví, mám pouzdro s ovečkama a je mi fajn :D (nesmějte se, i ve 20 člověk potřebuje nějaké dětské úchylky, aspoň já:D).

Tak se mějte fajn a dejte vědět, co chystáte na víkend, taky se budete učit? :/ Paa

No jo, filda je hnusná, já vím..ale už mi to ani nepřijde..dýchá z ní aspoň takový ten ´starý duch´ vzdělávání :D